Vural Danışmanlık
irtibat bilgileri

Yabancıya Sağlık Sigortası Zorunluluğu


Yabancıya Sağlık Sigortası Zorunluluğu

Yabancılara sağlık sigortası: Nisan 2014 tarihinde resmi gazetede yayımlanıp, yürürlüğe giren yasa neticesinde, “Türkiye’de ikamet etmek amacıyla oturma izni alacak olan yabancı uyruklu kişilerin özel sağlık sigortası yaptırmaları yasal bir mecburiyet” durumuna getirildi.

Yabancının yaptıracağı özel sağlık sigortası kapsam olarak hastayı yatarak yada ayakta tedavi edilmesi hususlarını içermesi gerekir. Çünkü göç idareleri sadece uygun buldukları sigorta poliçelerini kabul etmektedirler.

Yabancının, sağlık sigortasından yararlanabilmesi için Türkiye’de ikamet tezkeresi en az kesintisiz 1 yıl olacak şekilde ikamet iznini almış olması gerekir. Yabancı bir ülke mevzuatı kapsamında sağlık sigortası bulunmayan ve sağlık sigortasından yararlanma hakkı olmayan yabancı uyruklu kişiler genel sağlık sigortasından yararlanabilirler.

Sigorta Teminatı

Sigorta teminatı, yatarak tedavi yada ayakta tedavi durumları için detaylı teminat bilgileri için bizlerden bilgi alabilirsiniz. Anlaşmalı kurum/kuruluşlar’da yatarak tedavi masrafları sınırsız olmakla birlikte anlaşma bulunmayan kurumlarda ise senelik 20.000 Türk Lirası limit ile birlikte %20 oranında sigortacının katılım payıyla karşılanmaktadır.

 

Sağlık sigortası asgari kaç yıl olmalıdır?: Başvuru esnasında asgari 1 (bir) yıl olacak şekilde belirtilmeli veya istenmesi durumunda daha uzun yıllar isteğe göre arttırılabilir. Bunun hiç bir sakıncası bulunmamaktadır.

 

Sağlık sigortasının yabancıya avantajları: Ülke sınırları içerisinde yaşam sürdüren yabancı uyruklu vatandaşların, sosyal yaşamları esnasında olası karşılaşabilecekleri sağlık problemlerinde, kazalarda, rahatsızlıklarda sağlık kurumlarından (hastanelerden) yararlanabilmelerine olanak sağlar. Bu sayede kişilerin sosyal hakları arttırılmış olmakta ve bunun neticesinde kişinin yaşam standartlarının seviyesi yükseltilir.

 

Sağlık sigortası nasıl yaptırabilirim?: Türkiye’de ikamet tezkeresi alabilmek için zorunlu sağlık sigortası yaptırmak istemeniz durumunda bizimle bu bağlantıyı kullanarak iletişime geçip danışmanlık konusunda yardım alabilirsiniz. Sizlere yardımcı olacağız.

 

 


Etiketler: yabancı sağlık sigortası  yabancıya sigorta  17.07.2019


Kategoriler

İletişim Kurun!

Oturma izni, çalışma izni, vatandaşlık başvuruları gibi tüm hizmetleri bizi arayarak alabilirsiniz.

Telefon: 0532 413 45 76

Oturma izni Çözümleri


Yabancıların Türkiyede ikamet edebilmesi için alması zorunluluk arz eden oturma izni belgelerinin temini amacı ile çalışmalarımıza son sürat devam ediyoruz. Oturma izni alıyoruz.

Oturma izni Nasıl Alınır?

Çalışma izni Çözümleri


Türkiyede çalışmak isteyen yabancı uyrukluların T.C. yasalarına göre almaları zorunluluk olan çalışma izni belgelerinin temini için danışmanlık ve iş takibi hizmetleri sunuyoruz.

Çalışma izni Nasıl Alınır?

Sosyal Medya


Facebook Twitter instagram Youtube Skype
Vural danışmanlık iş takibi hizmetleri.
Design & Developed Vural Danışmanlık